Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shefi i FBI-së, Byrosë Federale amerikane të Hetimeve njoftoi se Agjencia do të ri-strukturohet plotësisht që të përqëndrohet më shumë në parandalimin e sulmeve terroriste.
Drejtori i FBI-së, Robert Mueller dhe ministri i Drejtësisë, John Ashcroft, të cilët mbikëqyrin Agjencinë, pranuan në konferencë shtypi në Uashington se FBI-ja i kishte keqinterpretuar informatat e verës së kaluar se planifikoheshin sulmet terroriste të 11 shtatorit.
XS
SM
MD
LG