Ndërlidhjet

BAZA AJRORE BAGRAM/AFGANISTAN


Marincat britanik kanë filluar një operacion të ri në lindje të Afganistanit që të pamundësojnë lëvizjet e luftëtarëve talibanë dhe al Kaidas në provincën Khost, që kufizon me Pakistanin.
Zëdhënësi i armatës britanike, koloneli Ben Curri tha në Bagram se, në opercionin që pritet të zgjasë një muaj, marrin pjesë 300 ushtarë të strërvitur për operacione malore.
XS
SM
MD
LG