Ndërlidhjet

UASHINGTON


Stejtdepartmenti i Shteteve të Bashkuara i bën thirrje Indisë dhe Pakistanit që të bëjnë më të mirën që munden për reduktimin e dhunës, zbutjen e retorikës dhe të tregojnë vetpërmbajtje.
Zëdhënësi Richard Boucher deklaroi se po të lejojnë India dhe Pakistani që raportet e tyre të keqësohen më tej, “elementetet papërgjegjës” në dy vendet mund të shfrytëzojnë situatën që të fillojnë luftën.
Ndihmës sekretari shtetëror amerikan, Richard Armitage, do të vizitojë rajonin javën e ardhëshme që të ndihmojë për uljen e tensionimeve.
XS
SM
MD
LG