Ndërlidhjet

PRISHTINË


Eksperti nga Shtetet e Bashkuara për Ballkanin, Januss Bugajski, pas bisedimeve që kishte në Prishtinë me kryeministrin e Kosovës, Bajram Rexhepi, ka vlerësuar se formimi i institucioneve të Kosovës është “fillim i lindjes së shtetit të Kosovës”.
Bugajski ka shfaqur mendimin se “vizita e kryemistrit Bajram Rexhepi në Uashington ishte shumë e suksesëshme dhe do të ndikojë në marrëdhëniet e mëtejëshme me Shtetet e Bashkuara, NATO-n dhe vendet e tjera të rajonit”.
XS
SM
MD
LG