Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteve të Bashkuara, George Bush njoftoi se dërgon sekretarin e Mbrojtjes, Donald Rumsfeld, javën e ardhëshme në Azi që të ndihmojë për qetësimin e tensioneve midis rivalëve atomik- Indisë dhe Pakistanit.
Presidenti George Bush i bëri thirrje presidentit të Pakistanit, Pervez Musharraf që të ndal terrorizmin tejkufitar në Kashmir.
Shtetet e Bashkuara dërgojnë njëherit në Azi edhe ndihmës sekretarin e shtetit, Richard Armitage.
XS
SM
MD
LG