Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e jashtëme ruse iu bashkua thirrjeve ndërkombëtare drejtuar Pakistanit dhe Indisë që të zgjidhin paqësisht konfliktin e tyre.
Ministri i Jashtëm, Igor Ivanov theksoi në Moskë rolin e Rusisë për zgjidhjen e konfliktit.
“Tash detyra kryesore e Rusisë e ndoshta edhe mbarë komunitetit ndërkombëtar është parandalimi i shkallëzimeve të tensioneve aktuale në konflikt ushtarak dhe të zgjidhin këte problem të rëndë midis dy vendeve me mjete paqësore”, tha ministri i Jashtëm rus.
XS
SM
MD
LG