Ndërlidhjet

MOSKË


Shefi i shtatmadhorisë së armatës ruse, gjenerali Anatoly Kvashin tha në Moskë se aramata ndodhet “në kushte më të rënda se sa kritike”.
Ai tha se morali është i ulët dhe armata është plakosur në varfëri dhe vjedhje galopante.
Këshilli i Sigurisë ruse takohet nesër që të diskutojë strukturrat ushtarake, sistemin e sigurisë dhe aftësitë mbrojtëse.
XS
SM
MD
LG