Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara dhe Bullgaria kanë nënshkruar marrëveshje për shkatërrimin e më se 100 raketave tokë- tokë të Bullgarisë të prodhimit rus, njoftoi Stejtdepartmenti amerikan.
Sipas marrveshjes, Shtetet e Bashkuara do të paguajnë shpenzimet për shkatërrimin e tyre.
Bullgaria ndodhet në grupin e vendeve që synojnë ti bashkohen NATO-s.
XS
SM
MD
LG