Ndërlidhjet

JERUSALEM- BEJRUT


Kryeministri Izraelit , Ariel Sharion ka patur bisedime të veçanta në Jerusalem me të dërguarin e Shteteve të Bashkuara në Lindje të Afërt,William Burns dhe të dërguarin nga Egjipti, Osama el Baz.
Në Bejrut, shefi i politikës së Jashtëme të Bashkimit Evropian, Javier Solana tha se konferenca e propozuar ndërkombëtare për Lindjen e Afërt duhet të mbahet deri nga fundi i korrikut.
Në Lindje të Afër arrin edhe shefi i CIA-s George Tenet për bisedime me zyrtarët izraelitë dhe palestinezë nga fusha e sigurisë.
XS
SM
MD
LG