Ndërlidhjet

MOSKË


Shtetet e Bashkuara dhe Rusia shpallën gatishmërinë e tyre që të veprojnë bashkërisht për uljen e tensionimeve midis Indisë dhe Pakistanit lidhuir me rajonin kontestues të Kashmirit.
Nga Moska njoftohet se ministri i Jashtëm, Igor Ivanov dhe sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell kanë diskutuar në linjë telefonike rrugët për zbrapsjen e krizës.
XS
SM
MD
LG