Ndërlidhjet

BETLEHEM


Forcat izraelite rrethuan për disa orë kampin e refugjatëve pran Betlehemit në përndjekje të militantëve palestinezë, kurse në Nablus dhe Tulkarem, ky hyrën dje, kanë arrestuar rreth 100 militantë të dyshuar.
Zëdhënësit e armatës izraelite thonë se trupat përqipen të parandolojnë hyrjen në Izrael të sulmuesve vetëvrasës.
Por, lideri palestinez, Yasser Arafat thotë se operacionet e fundit izraelite në Bregun perëndimor tregojnë se Izraeli nuk dëshiron të arrijë marrëveshje paqësore.
XS
SM
MD
LG