Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ramush Haradinaj, i cili sërish u zgjodh lider i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës tha në kuvendin zgjedhor se Kosova, “vend i vogël, por ka projekt për shtet të pavarur demokratik të të gjith qytetetarëve, dhe ka ftuar “fqinjët të njohin realitetin e ri, përkatësisht pavarësinë”.
Në Kuvend ishte i pranishëm edhe ish kongresmeni amerikan, Xhozef Dioguardi, në cilësinë e përfaqësuesit të Lidhjes shqiptaro-amerikane.
XS
SM
MD
LG