Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

VEST POINT/SHTETET E BASHKUARA


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka tërhequr vëmendjen për sulme të tjera terroriste, duke thënë se ata që janë përgjegjës për sulmet e 11 shatorit kanë “akoma para, njerës dhe plane”.
Bush ka thënë se amerikanët duhet të jenë “të vendosur” dhe të përgatitur “për aksione parandaluese kur është e domosdshme” dhe sërish ka mbrojtur etiketimin e Iranit, Irakut dhe Koresë Veriore si “bosht i së keqes”.
XS
SM
MD
LG