Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti i Pakistanit, Prevez Musharraf ka thënë se “asnjë njeri normal” nuk do të konsideronte sulm bërthamor, duke u përpjekur të pashis brengat për luftë bërthamore me Indinë.
Musharraf i ka deklaruar rrjetit televiziv amerikan CNN se Pakistani nuk do të jetë i pari që do të godasë me armë bërthamore dhe se ka kërkuar “pakt kundër luftës”.
XS
SM
MD
LG