Ndërlidhjet

RAMALLAH


Forcat Izraelite ndërmorën inkurzione në kampin e refugjatëve afër Betlehemit, në Nablus e Tulkarem dhe prej dje kanë arrestuar mbi 100 militantë të dyshuar palestinezë.
Në Tulkarem është vrarë një palestinez gjatë shkëmbim zjarri, siç thanë forcat izraelite.
Yasser Arafat thotë se operacionet izraelite në territoret palestineze tregojnë se Izraeli nuk dëshironë të arrijë marrëveshje paqësore.
XS
SM
MD
LG