Ndërlidhjet

BAGRAM/AFGANISTAN


Zëdhënësi i armatës së Shteteve të Bashkuara e quajti “incident tragjik” vrasjen e djeshme të tre afganëve në lindje të Afganistanit, sepse trupat gabimisht i kishin marrë për armiq grupin prej 10 burrash të armatosur.
Koloneli King tha se ata ishin pjesë e një fraksioni afgan aleat me qeverinë e Kbulit dhe ishin dërguar në Gardez që të luftojnë al Kaidas.
XS
SM
MD
LG