Ndërlidhjet

PEKIN


Ministrat e Mbrojtjes së Rusisë dhe Kinës, Sergei Ivanov dhe Chi Haotian u takuan në Pekin që të diskutojnë partneritetin ushtarak midis dy vendeve.
Ivanov ka informuar për raportet e reja të Rusisë me NATO-n dhe për Marrëveshjen e re me Shtetet e Bashkuara për reduktimin e armatimit bërthamor.
Nuk u tha nëse dy ministrat kanë diskutuar plane për të kundërshtuar mburojën e planifikuar amerikane për mbrojtjen raketore.
XS
SM
MD
LG