Ndërlidhjet

DUSHANBE


Kombet e Bashkuara kanë vlerësuar se në korrjet pranverore në Afganistan pritet të mblidhen rreth 3 mijë tonelata opium.
Zëdhënësja Antonelle Deledda tha se fshatarët afganë do të vazhdojnë me kultivimin e opiumit dhe heroinës, përderisa atyre nuk u ofrohen alternativa tjera.
Ndërkohë trupat ruse të vendosura në Taxhikistan kanë njoftuar për sekuestrimin e 100 kilogramë kokaine afër kufirit me Afganistanin.
XS
SM
MD
LG