Ndërlidhjet

PEKIN


Kina është partner strategjik i privilegjuar i Rusisë në Azi, tha ministri i Mbrojtjes i Rusisë Sergei Ivanov pas përfundimit të vizitës tre-ditëshe në Pekin.
Ivanov dhe liderët kinezë biseduan për luftimin e terrorizmit, ekstremizmit religjioz dhe krimit ndërkufitar.
Gjatë vizitës u nënshkruan disa marrëveshje për bashkëpunimin ushtarak midis dy vendeve.
XS
SM
MD
LG