Ndërlidhjet

JERUZALEM


Armata izraelite ka vazhduar kërkimet dhe arrestimet në qytetin Nablus të Bregut Perëndimor dhe në afërsitë e kampit Balata, ndërsa ka hyrë rishtas në qytetin Kalkila.
Në frontin diplomatik, sot pritet që në rajon të arrijë shefi i CIA-s, George Tenet, i cili do të zhvillojë bisedime me zyrtarë dy-palësh të sigurisë si dhe me kryeministrin izraelit, Ariel Sharon.
XS
SM
MD
LG