Ndërlidhjet

DAMASK


Përfaqësuesi i lartë i politikës së Jashtëme të Bashkimit Evropian, Javier Solana , përfundon tureun një-javësh në Lindje të Afërt me vizitat në Siri dhe Jordan, që kishte qëllim të promvojë paqën midis Izraelit dhe palestinezëve.
Pas bisedimeve me preisdentin e Sirisë, Bashar Assad , Solana tha se ata kishin “analizuar mundësinë për lidhjen së bashku të një iniciative për mobilizimin e procesit politik”.
XS
SM
MD
LG