Ndërlidhjet

KABUL


Ministri i Brendëshëm i Afganistanit ,Yunis Qanuni thotë se lideri taliban Mullah Mohammad Omar është gjallë dhe “shkon e vjenë” në strehimoret e tij në rajonet malore përgjatë kufirit me Pakistanin, por se “të shumtën e kohës” e kalon jashtë Afganistanit.
Ministri tha se lideri taliban akoma nuk është arrestuar sepse operon në rajone që ndodhen përtej pranisë së qeverisë afgane dhe forcave të koalicionit të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara.
Omar dhe lideri i Al Kaidës, Osama bin Laden janë nga mesi e njerëzve më të kërkuar në Botë.
XS
SM
MD
LG