Ndërlidhjet

MANILA


Filipinet dhe Shtetet e Bashkuara janë dakorduar që ti dislocojnë forcat ushtarake amerikane më afër rajoneve ku ushtarët e filipineve po luftojnë guerrilet myslimanë të ndërlidhur me Osama bin Ladenin.
Prsidentja Gloria Arroy tha se favorizon afrminin e trupave amerikane më pranë vijave të frontit që ti ushtrojnë më mirë forcat filipinase në këte luftë.
XS
SM
MD
LG