Ndërlidhjet

BAGKOK


Njerëz të armatosur kanë hapur zjarr mbi një autobus me nxënës, duke vrarë 2 dhe plagosur 15 të tjerë. Zyrtarët thonë se incidenti ndodhi në afërsi të kufirit Tailandë – Birmani. Nuk dihen motivet e sulmit, por besohet që ai të jetë organizuar nga guerrilas të një grupimi etnik që është aktiv në zonë.
XS
SM
MD
LG