Ndërlidhjet

ALMATI


Presidenti i Pakistanit, gjenerali Pervez Musharraf fajësoi Indinë për rritjen e tensioneve luftë-nxitëse në Azinë Jugore.
Kryeministri i Indisë, Vaxhpaji, tha se zoti Musharraf nuk ka mbajtur asnjë nga premtimet e dhëna në gjashtë muajt e fundit dhe se nuk ka bërë asgjë për frenimin e depërtimit të militantëve islamikë në rajonin e Kashmirit.
XS
SM
MD
LG