Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i Shtetit ka thënë se vitin e kaluar situata politike në Bosnjë “dukshem është stabilizuar”, por i ka paralajmëruar amerikanët se ata ende mund të jenë cak i dhunës anti-perëndimore.
Ne deklaraten e departamentit thuhet se “megjithate vazhdon te mbetet rreziku nga dhuna lokale politike, minat dhe eksplozivet tjera te pashpërthyera”
XS
SM
MD
LG