Ndërlidhjet

HAGË


Dëshmitari serb, i paraqitur si K-12, nuk ka pranuar të dëshmojë lidhur me zhvarrimet e bëra në varrezat masive në Kosovë, për zhdukjen e gjurmëve te krimeve të luftës.
Dëshmitari, tashmë i ndaluar nga autoritetet e Gjykatës së Hagës tha se ne burg do te ndjehet me mire, pasi tani ka me shume probleme.
Në vazhdim te gjykimit te ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq, te akuzuar per gjenocid dhe krime te luftes ne Kosove, per masakren e Recakut deshmuan Agron Mehmeti dhe Xhemajl Beqiri.
XS
SM
MD
LG