Ndërlidhjet

MERILEND


Niveli i komunikimit mes FBI-së dhe CIA-s, para 11 shtatorit nuk ka qenë në nivelin e duhur, tha presidenti i Shteteve të Bashkuara Xhorxh Bush, për te shtuar se tani 2 agjencitë janë në kontakt më të ngushtë.
Megjithatë sipas tij, nuk ka të dhëna që Shtetet e Bashkuara mund të parandalonin sulmet terroriste.
XS
SM
MD
LG