Ndërlidhjet

RAMALLAH


Udhëheqësi palestinez, Jaser Arafat, ka njoftuar drejtorin e CIA-s, Xhorxh Tenet, me planet mbi zvogëlimin e numrit të forcave të sigurisë dhe rritjen e efikasitetit të tyre. Por asnjë plan riorganizimi nuk ka marrë formën përfundimtare.
Tenet është takuar dhe me komandantë të këtyre forcave.
XS
SM
MD
LG