Ndërlidhjet

LONDËR


Britania dhe Shtetet e Bashkuara u zotuan të punojnë në drejtim të zgjidhjes paqësore në Kashmir gjatë bisedimeve në Londër midis kryeministrit, Tony Blair dhe sekretarit amerikan të Mbrojtjes, Donald Rumsfeld.
Ata shfaqën brengosje për shkak të mobilizimit ushtarak të dy vendeve, Indisë dhe Pakistanit në krizën e Kashmirit.
Donald Rumsfeld arriti në Londër në kuadrin e turneut 10 ditësh në Evropë, vendet e Gjirit dhe në Azi, ku planifikon të vizitojë Indinë dhe Pakistanin.
XS
SM
MD
LG