Ndërlidhjet

SHENZEN/KINË


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan e quajti sot Tokën si “planet që akoma ka nevojë për trajtim intenziv” gjatë një tubimi në Kinë ku shënohet Dita botërore e ambientit.
Anana thotë se varfëria, rritja e popullsisë, urbanizimi i shpejtë dhe shprehitë konsumuese plangëprishëse, kërcënojnë aftësitë e Globit për arritjen e një zhvillimi të qëndrueshëm.

JAPONI/KOREA JUGORE.
Në kudër të Kampionatit botëror në futboll, Shtetet e Bashkuara mundën Portugalinë me rezultat 3 me 2, kurse Rusia mundi Tunizinë 2 me 0.
XS
SM
MD
LG