Ndërlidhjet

LONDËR


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld dhe kryeministri i Britanisë, Tony Blair në bisedimet që kishin në Londër u zotuan se do të punojnë bashkërisht në drejtim të zgjidhjes paqësore midis Indisë dhe Pakistanit.
Rumsfeld tha se tensionet midis dy rivalëve bërthamorë e kanë dezorientuar Pakisatanin që të asistojë në luftën e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër terrorit në Afganistanin fqinj.
Në kuadër të turneut Evropiano Aziatik, Rumsfeld ka planifikuar të vizitojë edhe Indinë dhe Pakistanin.
XS
SM
MD
LG