Ndërlidhjet

UASHINGTON


14.9 milionë ka qenë numri i refugjatëve në mbarë botën për vitin 2001, shifër kjo 2.7 për qind më e lartë se në vitin 2000.
Sipas këtij raporti afganët dhe palestinezët janë popullsitë me numrin më të lartë të refugjatëve, nga 4 milionë cdo njëri.
Ndërkaq 22 milionë ka qenë numri i të zhvendosurve, bën të ditur raporti më i ri i Komitetit Amerikan për Refugjatët.
XS
SM
MD
LG