Ndërlidhjet

VIENË


Vazhdojnë mosmarveshjet mes Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian, OSBE dhe Bjellorusisë.
OSBE-ja ka tërhequr dhe zyrtarisht të fundit përfaqësues ndërkombëtar në vend, ka bërë të ditur Jao De Lima Pimentel, shefi i Këshillit të përhershëm të kësaj organizate.
Marrdhëniet Bjellorusi - OSBE janë keqësuar qëkurse kjo organizatë ka kritikuar rizgjedhjen e Lukashenkos në 2001.
XS
SM
MD
LG