Ndërlidhjet

ZAGREB


Kryeministri kroat, Ivica Racan, dhe ministri i Jashtëm Tonino Pikula, janë takuar në Shtëpinë e Bardhë me Presidentin amerikan Xhorxh Bush. Ata kanë diskutuar për zgjerimin e NATO-s dhe luftën kundër terrorizmit.
Kroacia është një nga vendet që synon t’i bashkangjitet NATO-s.
XS
SM
MD
LG