Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministri bullgar, Simeon Sax Koburg Gota, ka përfunduar vizitën e tij 4 ditore në Moskë.
Kryeministrat e të dy vendeve u morrën vesh dhe për një borxh prej 100 milionë dollarësh të ish Bashkimit Sovjetik ndaj Bullgarisë.
XS
SM
MD
LG