Ndërlidhjet

SANKT PETERSBURG


Liderët e Rusisë, Kinës, dhe katër vendeve aziatike e filluan samitin për diskutuar sigurinë në rajon.
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin tha se dokumenti që do të dalë nga samiti do të mundësojë veprim të përbashkët dhe më efikas.
“Marrëveshja e nënshkruar do të jetë kontribut për krijimin e një sistemi global në luftën kundër terrorizmit”, tha Putin.
XS
SM
MD
LG