Ndërlidhjet

KABUL


Komisionerja e lartë e Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut Meri Robinson e ka mirëpritur formimin e një komisioni të pavarur për të drejtat e njeriut në Afganistan.
Komisioni paraqet hap historik dhe gurthemel të rëndësishëm në implementimin e marrëveshjes së Bonit, tha Robinson.
XS
SM
MD
LG