Ndërlidhjet

HAGË


Dëshmitari i prokurorisë Ian Hendri deklaroi sot në Tribunalin e Hagës se viktimat në fshatin Reçak nuk kishin marrë pjesë në aksionet e armatosura.
Në gjykimin e ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviqit, ish pjesëtari i misionit verifikues në Kosovë, Ian Hendri tha se viktimat ishin vrarë nga afërsia në vendin ku ishin gjetur, dhe nuk ishin sjellë nga diku tjetër.
Dëshmitari tjetër, Agim Jemini tha se me sytë e tij ka parë se si forcat serbe ia kishin vrarë prindët dhe kushërinjtë, në fshatin Celinë të Rahovecit.
XS
SM
MD
LG