Ndërlidhjet

NJU DELHI


India dhe Pakistani e kanë siguruar të dërguarin e Shteteve të Bashkuara se do të kërkojnë zgjidhje paqësore për territorin e kontestuar të Kashmirit.
Ministri i Jashtëm Jaswant Singh pas bisedimeve me të zëvendës sekretarin e shtetit Richard Armitage, tha se India dhe Pakistani duhet të ecin drejt paqes.
Zëdhënësi i departamenti i shtetit Richard Boucher ka thënë se infiltrimet e militantëve në pjesën indiane të Kashmirit kanë shënuar rënie.
XS
SM
MD
LG