Ndërlidhjet

SANKT PETERSBURG


Liderët e Rusisë, Kinës, dhe katër vendeve aziatike e filluan samitin e përbashkët për të diskutuar sigurinë në rajon.
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin tha se dokumenti i dalë nga samiti do të mundësojë veprim të përbashkët dhe më efikas.
Në margjinat e samitit, Rusia dhe Kazakistani e nënshkruan marrëveshjen për kalimin e naftës së Kazakistanit nëpër territorin e Rusisë.
XS
SM
MD
LG