Ndërlidhjet

JERUSALEM


Dy palestinezë vranë me armë zjarri burr- e-grua dhe plagosën një person tjetër gjatë sulmit kundër një vendbanimi ebrej afër Hebronit në Bregun Perëndimor, kurse forcat izraelite vranë njërin nga sulmuesit.
Pas sulmit, tanket dhe trupat izraelite kanë hyrë në qytezën e afërt palestineze në përndjekje të militantëve të dyshuar.
Tutje në Brezin e Gazës, forcat izraelite kanë vrarë tre palestinezë gjatë dy tentativave për të sulmuar vendbanime kolonësh ebrejë.
XS
SM
MD
LG