Ndërlidhjet

NJU DELHI


India konfirmoi humbjen e një aeroplani pa ekipazh afër kufirit me Pakistanin, pas pohimeve të Islamabadit se avionët pakistanzë kishin rrëzuar dje një aeroplan spiunues pa pilot të Indisë brenda territorit të tij.
Incidenti ka ndodhur në kohën e tensionimeve të larta midis Indisë dhe Pakistanit lidhur me territoirin problematik të Kashmirit, por liderët e dy vendeve thonë se duan të evitojnë luftën.
XS
SM
MD
LG