Ndërlidhjet

NJU JORK


Kombet e Bashkuara kanë mirëpritur vendimin e Shteteve të Bashkuara që të kontribuojnë me 100 mijë tonelata ndihmë ushqimore për popullatën e Koresë Veriore.
Kombet e Bashkuara kishin tërhequr sërish vëmendjen se Korea Veriore vazhdonë të ballafaqohet me mungesë të ashpër ushqimi dhe vdekje nga uria, e goditur me vite nga vërshime, thatësira dhe dimëra të rreptë.
XS
SM
MD
LG