Ndërlidhjet

ISLAMABAD/NJU DELHI


Armata pakistaneze thotë se rrëzimi i aeroplanit spiunues pa pilot të Indisë flet për gatishmrinë e vendit që të mbrojë vetëveten.
Forcat e Indisë dhe Pakistanit kanë shkëmbyer zjarr në kufirin e përbashkët ku janë përqëndruar një milion ushtarë.
Zyrtarët e Nju Delhit njoftuan se u vranë tre ushtarë indas kur ishin përballur me militantë të dyshuar që ishin infiltruar nga Pakistani në Kashmirin e administruar nga India.
XS
SM
MD
LG