Ndërlidhjet

KUVAJT


Sekretari i Mbrojtjes Donald Rumsfeld sot arrin në Kuvajt për të vizituar 1.000 trupat amerikane të stacionuara atje.
Pas vizitave në Katar dhe Bahrein, Rumsfeld do të vizitojë Indinë dhe Pakistanin, në përpjekjet për zbutjen e tensioneve midis dy rivalëve të Azisë.
XS
SM
MD
LG