Ndërlidhjet

BOPPARD/GJERMANI


Ministri i Mbrojtjes i Rusisë Sergei Ivanov sot e përfundon vizitën dy ditëshe në Gjermani.
Bisedimet me homologun gjerman Rudolph Sharping u fokusuan në marrëdhëniet ruso-gjermane dhe këshillin e sapokrijuar NATO-Rusi.
Ivanov tha dje se Rusia ende shpreh rezerva ndaj zgjërimit të NATO-s në lindje.
XS
SM
MD
LG