Ndërlidhjet

SANKT PETERSBURG


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe presidenti i Azerbejxhanit Heydar Aliev sot do të diskutojnë marrëdhëniet dypalëshe dhe ndarjen e pasurive të naftës dhe gazit në detin Kaspik.
Muajin e kaluar, Rusia nënshkroi marrëveshje të ngjashme me Kazakistanin.
XS
SM
MD
LG