Ndërlidhjet

PARIS


Në Francë sot u hapën vendvotimet për zgjedhjet, ku mbi 8.000 kandidatët pretendojnë për 577 vendet në Asamblenë Kombëtare.
Anketimet e opinionit tregojnë se Unioni i sapoformuar i konservatorëve të presidentit Jacques Chirac ka epërsi ndaj Partisë Socialiste dhe partnerëve të majtë.
XS
SM
MD
LG