Ndërlidhjet

KUVAJT


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld, arriti në Kuvajt duke filluar turneun në rajonin e Gjirit, ku do të vizitojë edhe Katarin dhe Bahreinin, para se të shkojë në Indi dhe në Pakistan, në kuadrin e përpjekjeve amerikane për pashitjen e tensionoimeve midis dy vendeve aziatike.
Gjatë vizitës dy-ditëshe në Kuvajt, Rumsfeld do të ketë bisedime me Sheikh Jaber al-Ahmed al Sabah e zyrtarë qeveritarë dhe do të takojë rreth 1000 trupat amerikane të stacionuara në ate vend.
XS
SM
MD
LG